הבדלים בין גמילה מסמים קלים לגמילה מסמים קשים

חשוב לדעת על תסמיני גמילה מסמים לפני שמתחילים תוכנית טיפול כזו או אחרת. התסמינים יכולים לנוע בין קל לחמור, וחלקם עלולים להיות מסכני חיים. חומרת התסמינים תלויה בסוג הסם שנלקח ובזמן ומשך השימוש בסוגי הסמים השונים.

קל להתגבר על תסמיני גמילה מתונים, כגון: עייפות, כאבי שרירים, חרדה, נדודי שינה, דיכאון ועצבנות. תסמינים אלו יכולים להימשך עד 12 שעות לאחר שהסמים יצאו לחלוטין מגופך. עם זאת, תסמיני גמילה חמורים יכולים להיות מסכני חיים. נסיגות חמורות כוללות: התקפים, דליריום (הזיות או חזיונות), פסיכוזה במקרים נדירים ועוד. ניתן לסווג תסמיני גמילה למתונים וקשים. תסמיני גמילה מסמים קלים הם אלו שאינם מסכני חיים, בעוד שתסמיני גמילה קשים הם אלו שעלולים לגרום לסכנת חיים או לנזק קבוע.

מה חשוב לדעת על גמילה מסמים?

גמילה מתונה מסמים וסמים קשים, הם דרך של הגוף להיפטר מרעלים שהצטברו עם הזמן. הגוף ינסה לשטוף את הרעלים מהמערכת על מנת להתאושש משימוש ארוך טווח בחומרים ממכרים או אלכוהול. גמילה מתונה כוללת חרדה, דיכאון, עייפות, נדודי שינה, עצבנות, אי שקט וירידה במשקל. בעוד שאנשים מסוימים עלולים לחוות את התסמינים הללו בעוצמה נמוכה יותר מאחרים, הם עדיין יכולים להיות מטרידים מאוד עבור אנשים מסוימים שמשתמשים בסמים ומבקשים להיגמל.

לעתים קרובות, אנשים משווים את הסימפטומים של גמילה מסמים לתסמיני הגמילה מאלכוהול. עם זאת, ישנם הבדלים רבים בין שני סוגי הגמילות. במקרים מסוימים, ניתן להשוות גמילה מתונה מסמים קלים להנגאובר, בעוד שגמילה מסמים קשים ניתן להשוות להפרעת דחק פוסט טראומטית.

תסמיני גמילה מסמים קלים

חלק מהתסמינים של גמילה מסמים יכולים לכלול: חרדה ודיכאון, סיוטים והפרעות שינה, עצבנות, חוסר שקט ותסכול, כאבי ראש, בחילה והקאה, זיעה קרה בלילה וביום, שינויים במצב הרוח, אפיזודות חולפות של דיכאון ועוד.

גמילה מסמים קלים הוא טיפול המתמקד במתן תמיכה לאדם בהחלמה. זה בדרך כלל קצר יותר מגמילה מסמים קשים, וניתן להשלים אותו תוך פחות משישה חודשים. גמילה מסמים קשים הוא סוג של טיפול בהתמכרויות המתמקד במתן תמיכה לאדם בהחלמה. זה בדרך כלל ארוך יותר, וניתן להשלים אותו תוך יותר משישה חודשים.

ממי מקבלים עזרה עם גמילה מסמים?

זכרו, ישנם סוגים רבים של תוכניות שיקום זמינות. חלקן אינטנסיביות יותר מאחרות, וחלקן יעילות יותר מאחרות. חובה לזכור שתהליך ההתמכרות שונה עבור כל אדם, וגמילה מסמים גם היא משתנה מאדם לאדם. התהליך יכול להיות מאתגר מאוד עבור אנשים מסוימים כך שחשוב לקבל סיוע של מרכז גמילה מסמים, פסיכולוג, תוכניות שיקום וכו'. יש לא מעט דרכים לקבל עזרה לטיפול בהתמכרויות, אתם רק תצטרכו להחליט ממי אתם מקבלים עזרה.

דילוג לתוכן