כיצד ישפיעו המרצפות על מראה הבית?

כיצד ישפיעו המרצפות על מראה הבית?

הרפורמות הרבות בתחומי הנדל"ן וענף עיצוב הפנים הביאו עימן לא מעט חידושים ושינויים שונים. מה שבעבר היה קבוע, נתון לתהפוכות ללא הרף, ידע שהיה שמור אך ורק למעצבים ולמקצוענים בתחום הינו נחלת כולם וסגנונות עיצוב שהיו שייכים רק לחלקו האחד של העולם – מקבלים ביטוי באזורים שונים ובתרבויות מגוונות. אחד המרכיבים המשמעותיים יותר בתהליך של שיפוץ בית הוא הבחירה בסוג המרצפות. זאת משום שלמרצפות חלק עיקרי בהשפעתן על המראה הכללי של סגנון הבית, הרושם שהוא יוצר אצל צופיו, התחושה שהוא מעביר בקרב המבקרים ועוד.

שיפוצים אינם עניין של מה בכך, ורבים מכינים את עצמם עוד לפני תחילת התהליך ומצפים לחוויה שונה לחלוטין עם הכניסה לבית החדש והמשופץ. ואילו דווקא בבחירה נכונה של מרצפות ניתן להשלים תהליך של שיפוץ דירה בלי יותר מדי כאבי ראש ולהשיג את התוצאה הרצויה. ריצוף הדירה מחדש ושילוב מרצפות בתהליך של שיפוץ בית הוא הוא החלק העיקרי המשפיע על המראה הסופי והרושם הכללי שמותיר הבית. זאת מאחר והמרצפות הן החלק התוחם את החלל בחלקו התחתון.

מרצפות מעוצבות בסגנונות שונים קובעות כיצד ייראה המראה הסופי של הבית. לדוגמא, מרצפות גדולות המשולבות בתהליך שיפוץ דירה מעניקות לבית מראה רחב יותר, ואילו מרצפות קטנות יעניקו לחללים הפנימיים מראה אינטימי ועוטף. תדמיתו של הבית תלויה במראה הקירות וצבעם, המרקם בו הם נצבעים וטכניקות צביעה מסוימות המשולבות בצבע, וכמו כן מושפעת התדמית הכללית מכל אלמנט עיצובי המשולב במהלך התהליך המתמשך של שיפוץ דירה פרטית או בית משותף.

ישנם לא מעט סוגים של מרצפות שניתן לשלב כיום בתהליך שיפוץ דירה וביניהם נמצא מרצפות רחבות בעלות שטח מחוספס, אחרות  יהיו חלקות ובעלות דגמים שונים או עיבודים של הצבע המקורי, ישנן מרצפות המעניקות מראה קלאסי ואילו אחרות נראות מודרניות ומשוות לבית כולו מראה אקלקטי או אורבאני קליל. כמובן שהבחירה מונחית על ידי דיירי הבית, אולם ייעוץ מקצועי של מעצב פנים הינו הכרחי לצורך מציאת הריצוף האולטימטיבי מתוך מגוון עצום של סוגי מרצפות, אבנים שונות מהן עשויות המרצפות על תכונותיהן הייחודיות, כמו גם מידת התאמתן לבית הספציפי.

תודות לטכנולוגיה מתקדמת ניתן לעצב כיום כמעט כל סוגי המרצפות המבוקשים – החל מעיצובים מודרניים ועד לעיצובים קלאסיים, דרך עיבודים שונים של אבנים בגוונים כאלה ואחרים, טכנולוגיות שיושמו על האבן, שיטות עבודה שונות המשנות את המראה הכללי ועוד.

למדתם משהו חדש? נהנתם לקרוא? שתפו ברשתות החברתיות! פייסבוק / טוויטר / טלגרם / וואטסאפ /